Öğretmenler Günü Hediyesi

Gösterilen: 1 ile 60 arası, toplam: 579 (10 Sayfa)

Ünlü bir şiirde şöyle der: Dünyayı güzellik kurtaracak. Bir insanı sevmekle başlayacak her şey. Nitekim sevmek insanın doğasında kendiliğinden gelişen bir olgu. Dünyayı güzellik kurtaracak olgusu ise insanların birbirine yaptığı iyilikler, dostluklar, paylaşımlar, dayanışma örnekleri ile doğrudan alakalı olan bir durum. Yine dünyada bilinç düzeyi ne olursa olsun yapılan hediyeleşme gibi olan tüm bu güzelliklere eşlik eden, insanların yaşamına güzellik katan, aralarında yer alan dayanışmayı güçlendiren, sevgileri pekiştiren, birbirlerine saygı ve sevgilerini göstermelerini sağlayan bir olgu var. Her ne kadar kimileri hediyeleşmenin özellikle özel gün olarak kabul edilen günlerde hediye vermenin tüketim ekonomisi olduğunu iddia etse de, yine tek bir günde verilen bir armağanın hiçbir şey ifade etmeyeceğini söylese de birbirine hediye alıp vermek son derece güzel olan bir olgu. Hem alan hem de veren kişiler için böylesi bir durum var. Üstelik o özel günleri de es geçmemek gerekir. Nitekim öylesi çok özel günlerden bir tanesi de  öğretmenler günü ve elbette özellikle de öğretmenler günü hediyesi belki diğerlerine göre biraz daha farklı argümanları beraberinde getiren bir gün. Zira öğretmenler günü tek bir kişi ile sınırlı değil. Yani konuyu biraz daha açmak gerekir ise sevgililer gününde sadece sevgilinize, anneler gününde annenize, doğum gününde doğum günü olan kişiye hediye verilir iken öğretmenler gününde hediye vereceğiniz öğretmenleriniz oluyor ve onlara bu hediyeyi veriyorsunuz. Elbette tüm öğretmenlerinize hediye veremezsiniz. Sadece bir tanesine verme hakkınızı da kullanabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış durumda. Siz de o çok değerli öğretmenlerinizden bir veya birkaç tanesine hediye verecek iseniz o zaman mutlaka Hediyecim sitemize bakmalısınız. Burada çok sayıda çok farklı öğretmenlik meslek alanları için seçenekler var ki siz de belki de tam da bu yüzden zorlanacaksınız ya da tek bir öğretmeninize değil, birden fazla öğretmeninize alma kararı verebiliyorsunuz. Sitemiz böylesine zengin ve dolu dolu. Üstelik sitemize daha önce girenlerin de bildiği gibi kullanımı ve alışveriş yapması son derece kolay.


Öğretmenler Günü Hediyesi Nasıl Seçilir?

Hz Muhammed o meşhur sözünde “ Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” der. Bilgi böylesine değerli olan bir durumdur. Kişinin bir başkasına bilgilerini aktarması başlı başına bir sanattır. Zira kişi bir konuyu çok iyi bilebilir ama iş öğretmeye gelince o başka bir yetenek ister. Öğretmenlik dünyanın en zor meslekleri arasındadır. Bir kişinin yaşamını çok iyi ya da çok kötü bir öğretmen baştan başa değiştirebilir. Öğretmenlik öncelikle muhteşem bir sabır ister. Sevgi ister. Emek ister. Tüm bunların ise para ile aslında alakası yoktur. Öğretmenlik bir tür gönüllülük işidir. O yüzden de eğer sizin de böyle öğretmenleriniz varsa ki mutlaka vardır kişiye özel öğretmenler günü hediyesi vermekten daha önemli, daha anlamlı bir şey olmayacaktır. Elbette bir hediye ile sizin yaşamınızı ilmek ilmek şekillendirmesi, hakkınızı ödemenize yetmez ama ona verdiğiniz değeri, anlamı, saygıyı, sevgiyi göstermenize vesile olur. Öğretmenlik sadece öğretmek değil, aynı zamanda eğitmekle de doğrudan alakalı olan bir durumdur. Ülkemizde son derece yayınlanan Öğretmen dizisi ve efsanevi oyuncu Rabin Williams’ın şahane bir oyunculuk ortaya koyduğu Ölü Ozanlar Derneğindeki öğretmenler bunun en güzel örnekleri arasındadır.  Siz de çevrenize şöyle bir bakın ve o öğretmen olmasa yaşamınızda neler eksik kalırdı. Bunu gördükten sonra zaten kişiye özel hediye seçmeniz son derece kolay olacaktır. Öğretmeninizin sizde bıraktığı etki, size verdiği emek, sizinle kurduğu iletişim elbette son derece belirleyici olacaktır ama bunun yanında şu da unutulmamalıdır ki onun zevkleri, hangi alanda öğretmenlik yaptığı, yaşı, neleri sevip sevmediği gibi  her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünerek karar vermek gerekir. Yani o nasıl size ilmek ilmek emek veriyor ise ona uygun karar vermek gerekir. Her birey gibi her öğretmen de özeldir. Buna uygun seçim yapılmalıdır ki sitemiz iş de tam bu noktada benzerlerin açık ara ayrılıyor. Hiçbir öğretmenin hayır diyemeyeceği, çok fazla seçeneğin olduğu bir site burası. Tam anlamı ile yok yok. Bu noktada sizin de işinizin zor olduğunu kabul etmek gerekiyor elbette.


Öğretmenler Günü Hediyesi Seçenekleri

Öğretmenler günü hediyeleri konusunda gelelim seçenekler ne olabilir sorusuna. İlkokul ve ana sınıfı öğretmenleri hariç belli bir meslek alanında olan öğretmenlerimiz için kendi mesleklerine yönelik olan hediyeler alabilirsiniz. Ya da onun kendi mesleğinde kullanacağı mesleki gereksinim duyulan hediyeler olabilir. Burada birkaç örnek vermek gerekir ise eğer edebiyat öğretmeni ise üzerinde ismi yazan çok şık, tasarım bir kalem ve/veya özel yine üzerinde ismi yazan deri kapaklı bir tasarım defter verebilirsiniz. Bunların yanına eğer yeteneğiniz varsa kendi yazdığınız şiiri, öyküyü de el yazınız ile hediye edebilirsiniz. Elbette ona karşı hislerinizi de eski zamanlarda olduğu gibi mektupla dile getirip, söz uçar, yazı kalabilir şiarından hareket edebilirsiniz.

Resim öğretmeni ise ve de favori ressamını biliyorsanız o zaman o çok sevdiği ressamın röprodüksiyon bir tablosunu çok özel bir çerçeve ile hediye edebilir, ahşap bir zemin üzerine özel bir baskı yaptırabilir hatta daha da ileri giderek kendi yaptığınız bir resmi ona hediye ederek kendisine verdiğiniz değeri böylece net bir biçimde gösterebilirsiniz ki bunlar son derece ince jestler ve duyarlılıklardır. Günümüzde böylesi duyarlılıklar o kadar azalmıştır ki öğretmeniniz ister kadın olsun, ister erkek, ister genç, ister yaşlı memnun kalmaması imkansızdır.

Klasik olarak isme özel öğretmenler günü hediyesi cüzdanlar, çakmaklar, bardak altları, belki ikinizin ortak bir fotoğrafı olan sihirli kupalar da verilebilecek diğer hediyeler arasındadır. Eğlenceli bir tip ise ona göre de bir seçimi sitemiz üzerinden yapabilirsiniz. Zira bu noktada başka yerde bulamayacağınız sayıda çok seçenek var. Romantik bir öğretmen ise sitemizde biraz araştırma yaptığınızda bu noktada da çok sayıda seçenek var. Biri mutlaka öğretmeniniz için.


Fiyatlar Hususunda Genel Bilgilendirme

Üstte yer alan tüm bu bilgilerden sonra fiyatlar konusunda da bilgi vermek gerekir ise şunlar söylenebilir. Her bütçeye uygun bir hediye var ama biz de şunun çok iyi farkındayız siz işin para kısmını düşünmeden kararınızı vereceksiniz. Üstelik sitemizde yer alan ürün kalitesi, benzersizliği göz önüne alındığında, dahası ola ki bulmanız mümkün olsa bile benzerleri ile kıyaslandığında fiyatların son derece uygun olduğunu net bir biçimde göreceksiniz. Bu hediyeler öğretmenlerinizin seçiminiz ve değeri ne olursa olsun hep yanında olacak, bozulmayacak, rengi solmayacak olan ürünler ve bir hediyeden çok daha fazlası olan objeler. Öğretmeniniz de bunu fazlası ile hak ediyor. Dahası siz bu hediyeyi sıradan bir hediye olarak giderek rastgele değil, iş olsun diye değil içinize sevginizi katarak alıyorsunuz ki işte bu yüzden de fiyatı paha biçilmez oluyor. İçine emek katılan her hediye paha biçilmezdir ki siz de bunu çok iyi biliyorsunuz.