Kadınlar Günü Hediyesi

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Ah şu kadınlar ya da bir diğer deyiş ile kadın olmak zor zanaat. Dünyanın neresinde olursa olsun kadın olmak çok zengin, çok bilinçli bir ailede bile kişiler dünyaya gelse yaşama 1-0  yenik başlamak ile eşdeğer olan bir duygu. Çünkü dünyanın en gelişmiş toplumlarında bile ataerkil bir dünya düzeni var. O yüzden de kadınlar istemeseler çok mücadele etseler bile yirmi birinci yüzyıla gelinmiş olsa bile değişen çok bir şey olmadığı için hala ötekileştiriliyor ve ağır bedeller ödüyorlar. Genç. Güzel, eğitimli olmaları gibi kriterler de kimi zaman fark etmiyor. İşyerinde kimi zaman hem cinsleri tarafından bile cam tavan sendromu ile karşı karşıya kalıyorlar. İşte aşağıda da detayları verildiği üzere tüm bu görünen görünmeyen sorunlara karşı ortaya çıkan bir gün var ki o da kadınlar günü. Her yıl 8 Mart tarihinde dünyanın her yerinde kutlanıyor. Bu da beraberinde kadınlar günü hediyesi olgusunu bir anda yaşamlarımıza sokuyor. Çevremizde olan kadın arkadaşlarımıza, annelerimize, kız kardeşlerimize, içinde bulunduğumuz örgütlerde, işyerlerinde olan kadın arkadaşlarımıza bu çok özel günde bile olsa kişiye özel hediye vererek onlara yalnız olmadıklarını, önemli ve değerli olduklarını, onları sevdiğimizi, yaşamlarımızda yerleri olduğunu bu vesile ile göstermek istiyoruz. Diğer günler ile kıyaslandığında aşağıda verilen detaylarından da görüleceği üzere çok daha tematik bir günkü o yüzden hediye verirken anneler günü gibi diğer günler ile karıştırmadan hediye vermek gerekiyor. İş de tam da bu noktada hediyecim olarak bu çok özel günün farkında olarak sizler için çok özel hediyeleri ilgili sayfalarımızda siz değerli müşterilerimize sunuyoruz. Biri mutlaka sizin o çok sevdiğiniz, yaşamınızda anlamı ve önemi olan kadınlar için. Belki de böylesi bir gün o güzelim hediyenin verilmesi için en olması gereken gün. Çünkü aşağıda da belirtildiği gibi içinde sevgi ve emek olan tematik olarak adlandırılabilecek sıra dışı bir gün.


Kadınlar Gününün Anlam ve Önemi

Kişiye özel kadınlar günü hediyesi konusuna geçmeden önce biraz da bu çok özel günün çıkış noktasından bilmeyenlere bilgi vermek gerekir ise şunlar ifade edilebilir. Tam da bu noktada işin öncelikle tarihçesinden bahsedeceğiz: Dünya Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler kurumu tarafınca bu biçimde tanımlanarak  her sene 8 Mart tarihinde  kutlaması yapılan dünya çapında olan uluslararası bir gün. Bu bağlamda bakıldığında  insan hakları temelini baz alarak kadın bireylerin sosyal ve siyasi olarak  bilinç düzeyinin geliştirilmesi, sosyal, ekonomik ve siyasi başarıları olarak kadınların bu çok özel günde  kutlanması için adanan bir gündür. Yani Dünya Kadınlar Günü, genel olarak ele alında kadın hakları hareketlerinin odak noktasıdır. Çıkış noktası ise  8 Mart 1857 tarihinde  Amerika Birleşik Devletlerinin New York kentinde bulunan bir tekstil fabrikasında grev yapan kadın işçilere polisin saldırıp akabinde işçilerin fabrika kilitlenmesi ve bundan sonrasında fabrikada çıkan yangında kadın emekçilerin kurulan barikatlar sebebi ile yangından kaçamaması ve ölmesidir. Bu hazin olay bu günün çıkış noktası olmuş ve uzun yıllar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü olarak ölen emekçi kadınların anılma günü olarak kabul edilmiştir. Sonrasında ise 1975 senesinde ise Birleşmiş Milletler tarafından kutlanmaya başlanarak Dünya Kadınlar Günü olarak isim değiştirmiş ve kutlamalar yapılmaya başlamıştır. Yani bir diğer deyiş ile anma olarak değil, yas günü olarak değil, kutlama ve kadına değer verme günü olarak form değiştirmiştir.

Bugün geldiğimiz nokta itibarıyla Dünya Kadınlar Günü her ülkede farklı biçimlerde değerlendirilmektedir. Ülkemizde ise bugünde birçok sivil toplum kuruluşu tarafından kutlamalar yapılmakta ve alanında öne çıkan fark yaratan kadınlara özel hediyeler verilmektedir. Şimdi olayın tarihçesini de verdikten sonra gelelim bizim yaşamımızda olan kadınlara nasıl ve ne tür armağanlar verebileceğimize.


Kadınlar Gününde Alınabilecek Hediye Önerileri

İsme özel kadınlar günü hediyesi aslında bu noktada en doğru seçenek olarak karşımıza çıkıyor ve eğer sitemize daha önceden girdiyseniz bu noktada da yani isme özel noktasında çok sayıda seçenek sizi bekliyor. Örneğin isme özel kalem, isme özel ajanda, isme özel termos, elbette şık bir atkı, eğer çalışan bir kadın ise isme özel ofis ürünleri ilk başta söylenebilecek olanlar. Bunun yanında hangi kadın, hangi yaşta olursa olsun şöyle güzel bir aynaya hayır diyebilir ki, daha özel bir hediye derseniz belki de bugüne en çok yakışacak olan hediyelerin başında çok özel bir plaket geliyor. Ona özel bir yastık, belki işyerinde kullanacağı bir kupa, bir şık bardak, elbette çok da bugüne uyan özel taş baskı yapılan hediye çeşitleri, eğer belli bir mesleği var ise yine mesleği ile alakalı olan bir hediye ki sitemizde bu noktada başka yerde bulamayacağınız kadar seçenek var. Belki onun özel bir anında sizin tarafınızdan çekilmiş fotoğrafı olan ve çerçevelenmiş özel bir tablo, el emeği göz nuru ahşap bir obje. Üzerinde adı yazan bir anahtarlık, Atatürk sevmeyen yoktur ama özel bir Atatürk sevgisi var ise sitemizde bulunan birbirinden özel Atatürk imgeli hediyelerden bir tanesi, eğlenceli bir kadın ise onu daha da mutlu edecek komik bir hediye ki özellikle bu hediye herkese verilebilir zira hepimizin gülmeye yaşamın bu ağır koşullarında fazlası ile gereksinimi var çok güzel bir armağan olacaktır. Kar küresi bu günde belki fark yaratmak isteyenlerin tercih edebileceği özellikle kar küresi sevenler için doğru bir seçen olabilir. Elbette tüm bunların yanında çikolata seviyorsa sitemizde olan birbirinden özel yine bugün için yaptırabileceğiniz bir özel çikolata kutusu ya da şimdiye kadar öneri olarak sunduklarımızdan bir hediye sepeti olabilir. Siz düşünün, hayal edin, gerisini bize bırakın. Biz bu işte uzun yıllardır alanında deneyimli ve işine aşkla yapan profesyonel kadromuzla ve elbette kurumsal yaklaşımımız ile sizlere umduğunuzdan daha fazlasını sunacağımızı garanti ediyoruz. Bizden aldığınız hediyelerden asla pişman olmayacaksınız. Çünkü kadın olmanın da, emeğinin kutsallığının da bu çok özel günün de farkındayız ve bugüne özel çok sayıda hediye seçeneğimiz bulunuyor.


Seçim Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kadınlar günü hediyeleri alırken kime olursa olsun kadın olmanın doğasında bazı incelikler olduğunu da unutmadan seçimler yapmak gerekir. Yani her kadının doğası farklıdır. Böylesi hassas, böylesi tematik bir günde karşınızda olan kadının ruhundan, beklentilerinden anlayarak tercihler yapmak işin en önemli püf noktasıdır. Hem günün anlam ve önemine uygun, hem de karşınızda olan kadının zevkleri beğenileri göz önüne alınarak seçimler yapılmalıdır. Böylece alacağınız hediye çok daha fazla değer kazanacaktır. Burada hediyenin maddi değerinden çok manevi değeri önemlidir.


Kadınlar Günü Hediyelerinin Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar

Kadınlar günü hediyelerinin fiyatlarını merak ediyorsanız sitemizden daha önce alışveriş yapanların çok iyi bildiği üzere hiçbir hediyenin fiyatı abartı yada piyasa değerinin üstünde değildir. Ürün özelliğine, ürün türüne göre, kaç adet olacağına rakamlar değişiklik göstermekle beraber ödeme noktasında müşterilerimize her türlü kolaylık gösterilmektedir.